FOTOGRAFIE OBCE
Koupaliště Obecní úřad Kulturní dům Vlakové nádraží Kaple Potraviny a pizzerie Dům v obci Rybník Břízová alej
Právě se nacházíte:   Úvodní stránka / Sport / Kulečník

Kulečník

Turnaj.

V neděli 30. dubna 2017 se uskutečnil V hospodě U Trhlíků jubilejní X. ročník kulečníkového turnaje  Pentošův memoriál". Tento turnaj se pořádá jako vzpomínka na vynikajícího kulečníkáře a výborného kamaráda Toňu "Pentoše" Olivíka. Turnaje se zůčastnilo 12 hráčů, což je slušná účast. Účast diváků je zatím mizivá. Rovněž koštu slivovice se v drtivé většině účastní hráči turnaje. Když se to nenaučili za 10 roků, nedá se asi očekávat nějaké zlepšení. Vítězem se stal Karel Dohnal. Na dalších místech došlo ve srovnání s minulým ročníkem k velkým změnám. Hráči z konce startovního pole v loňském ročníku se rvali o bednu, a hráči z předních pozic se neumístili.
První tři hráči obdrželi plakety a věcné dary. Trvale putovní pohár je umístěn v Hospodě U Trhlíků a každý rok se na jeho podstavec umístí štítek se jménem vítěze. Sponzorské dary poskytl pan Trhlík Vladimír za což mu touto cestou děkuji. Guláš opět vařil pan starosta a byl jako vždy vynikající. Už jenom kvůli tomu guláši stojí za to se zůčastnit turnaje, nebo koštu.

Zároveň proběhlo vyhodnocení přinesených vzorků slivovice. Bylo dodáno celkem 8 vzorků. Nejvyšší známku obdržel vzorek dodaný panem starostou Václavem Smolkou, za který rovněž obdržel cenu.

Chtěl bych touto cestou poděkovat hlavně panu starostovi a panu Trhlíkovi. Bez jejich obětavé práce při přípravě všech turnajů by úroveň Pentošova memoriálu zdaleka nebyla na takové úrovni jako je nyní. Nyní se již můžeme jenom těšit, že se ve zdraví zase sejdeme  začátkem května v příštím roce na dalším ročníku.

Fotografie z turnajů naleznete v odkazu FOTOGALERIE - KULEČNÍK.

      Umístění v turnaji 2017

      1. Dohnal Karel

      2.Smolka Václav

      3. Trhlík Laďa

 

Vítězové minulých ročníků:

2008 Doležel Jiří

2009 Doležel Jiří

2010 Doležel Jiří

2011 Škrabal Petr

2012 Blažek Mirek

2013 Blažek Mirek

2014 Doležel Jiří

2015 Doležel Jiří

2016 Blažek Mirek

 

extra